Jackie Chan

4. července 2008 v 21:58 | Martin |  herci
JACKIE CHAN

Styl: Kung fu

Narozen: 7. dubna 1954
Narozen: Honkong
Zaměstnání: herec, kaskadér, režisér, producent
Vzdělání: Chinese Opera Research Institute pro budoucí herce pekingské opery
Herecký vzor: Bruce Lee, Buster Keaton
Zajímavost: od roku 1986, kdy se zranil při natáčení filmu Armour of God, má v hlavě díru

Životopis: Jackie se narodil jako Chan Kong-Sang služebné a kuchaři, jenž pracovali u francouzského konzula. Když jeho otec přijal nabídku odjet pracovat na velvyslanectví v Austrálii, poslali sedmiletého Jackieho na deset let do Čínské operní školy. Ve škole prodělal velmi tvrdý trénink. Každý den musel vstával v 5 hodin ráno a do pozdního večera se učil tanec, zpěv, akrobacii a bojové umění. Pokud neodvedl dostatečně dobrý výkon dostal výprask nebo nedostal jídlo.

Teprve jako osmiletý se objevil v místním filmu "Big and Little Wong Tin Bar" (1962). Během studií se Jackie zúčastnil natáčení několika filmů jako komparsista. Po ukončení studia se živil jako kaskadér. Kaskadéra také dělal ve filmu "Fist of Fury /Jing wu men/" (1972), kde si hlavní roli zahrál Bruce Lee. S Brucem si zahrál ještě při natáčení akčního filmu Drak přichází "Enter the Dragon" (1973).

Po tragické smrti Bruceho v roce 1973 začal spolupracovat s Lo Weiem jedním z nejúspěšnějších hong kongských režisérů. Weiem z Jackieho chtěl udělat nového Bruce Leeho. Jejich spolupráce však nevyšla a Jackie se rozhodl pro vlastní charakter komediálního akčního herce.

Jeho prvním velkým hitem byl film "Snake in the Eagle's Shadow /She xing diao shou/" (1978). První úspěch přebyl ještě větším úspěchem v kung-fu komedii Mistrův syn "Drunken Master /Zui quan/". Po těchto úspěších se opět spojil s Lo Weiem a natočil velmi úspěšný film Odvážná hyena "Fearless Hyena /Hsiao chuan yi chao/" (1980). Lo Weiův přístup neumožňoval Jackiemu větší tvůrčí volnost a proto se spojil filmovou společností Golden Harvest, pro kterou pracoval jako kaskadér. Jejich prvním filmem byl "Young Master /Long xiao ye/" (1980).

Jackie se díky těmto všem úspěchům stal nejznámějším a nejlépe placeným hercem Asie. Pro celosvětovou popularitu mu scházelo prosadit se v Americe, proto v roce 1980 natočil svůj první americký film "The Big Brawl". O rok později si zahrál v menší roli s Burtem Reynoldsem v akční komedii Dělová koule "Cannonball Run" a v roce 1984 v jejím pokračování Dělová koule II "Cannonball Run II".

Po návratu zpět do Hong Kongu napsal scénáře a režíroval několik akčních komedií včetně "Project A /'A' gai waak juk jaap/" (1983), "Police Story /Ging chaat goo si/" (1985) a "Armor of God /Longxiong hudi/" (1986). Během natáčení Police Story se zranilo mnoho kaskadérů, a proto Jackie založil Asociaci kaskadérů Jackieho Chana "Jackie Chan Stuntman Association". Asociace se starala o účty za ošetření a Jackie osobně trénoval její členy. Sám Jackie si při natáčení Armor of God při pádu ze stromu poranil lebku a s poškozením mozku byl odvezen do nemocnice, kde podstoupil operaci.

Nikdo nevěřil, že se vrátí zpět do filmového průmyslu v kondici jakou měl předtím. Jackie to zvládl a navíc si v roce 1986 založil vlastní produkční společnost Golden Way a agenturu Jackie's Angels, pro obsazování talentů do svých filmů. V roce 1993 natočil jeden z mála filmů bez komických prvků "Crime Story /Zhong an zu/".

Druhé pokračování "Drunken Master II /Jui kuen II/" (1994) patří k jeho nejúspěšnějším filmům. Za svou celoživotní práci získal v roce 1995 cenu MTV "MTV's Lifetime Achievement Award". V USA se Jackiemu podařilo pořádně prorazit o rok později v akční komedii Rachot v Bronxu "Rumble in the Bronx /Hong faan kui/". Film si za první víkend od uvedení do kin vydělal 10 miliónů dolarů.

Po dvou méně úspěšných filmech První rána "First Strike /Jing cha gu shi IV: Jian dan ren wu/" (1997) a Terč "Mr. Nice Guy /Yatgo ho yan/" (1998), přichází další obrovský hit Křižovatka smrti "Rush Hour" (1998). V akčním filmu si zahrál inspektora Leeho po boku Chrise Tuckera. V roce 2000 si s Owenem Wilsonem a Lucy Liu zahrál v akční westernové komedii Tenkrát na východe "Shanghai Noon".

Následující léto se Jackie opět spojil s Chrisem Tuckerem na pokračování Křižovatka smrti 2 "Rush Hour 2", který zopakoval úspěchy prvního dílu. S kráskou Jennifer Love Hewittovou si zahrál ve filmu "Tuxedo" (2002) a stejný rok se opět spojil s Owenem Wilsonem ve filmu Rytíři ze Šanghaje "Shanghai Knights".

V roce 2004 ztvárnil roli číňana z francouskou přezdívkou Passepartouta ve filmu Cesta kolem světa za 80. dní. Novou podobu starému příběhu dal režisér Frank Coraci; v jeho snímku se slavná dobrodružství spojují s komediálními a akčními prvky v jedinečnou podívanou pro celou rodinu.

Jackie má jednoho syna J.C. s tchajwanskou herečkou Lin Feng-Chiao, se kterou se roku 1983 oženil.
zdroj: http://aragornie.blog.cz/0704/zivotopis-jackieho-chana
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog?

ano 77.2% (329)
trochu jo 10.1% (43)
ujde 4.5% (19)
ne 8.2% (35)

Komentáře

1 Lenka Lenka | 2. ledna 2016 v 14:05 | Reagovat

Jackie Chan je jeden z mých nejoblíbenějších herců, je to fakt borec.

2 ArleneFoemo ArleneFoemo | E-mail | 22. července 2017 v 11:27 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

3 ArleneFoemo ArleneFoemo | E-mail | 22. července 2017 v 22:03 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

4 CarolynVes CarolynVes | E-mail | 4. srpna 2017 v 16:59 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

5 CarolynVes CarolynVes | E-mail | 5. srpna 2017 v 14:02 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

6 CarolynVes CarolynVes | E-mail | 6. srpna 2017 v 0:44 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

7 Avia777Sn Avia777Sn | E-mail | 16. srpna 2017 v 23:28 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

авиабилеты дешево москва прямой рейс7цена
авиабилеты дешево москва
недорогие авиабилеты +в симферополь +из москвы
авиабилеты дешево москва худжанд цена s7 прямой
скидки +на авиабилеты школьникам

8 GeorgeHOUTS GeorgeHOUTS | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 15:07 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>tnt латвия компания млм адрес телефон, сетевой маркетинг новые компании 2017</a>

9 Mariabarf Mariabarf | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 2:35 | Reagovat

Мечтаете как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений позволят интим-товары

Один из самых популярных способов достичь сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции особо чувствительных зон и точек. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это значительно укрепит вашу связь и позволит стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы обязательно найдете то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и другие игрушки для взрослых вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

10 FvezxKnoms FvezxKnoms | E-mail | Web | 21. září 2017 v 5:30 | Reagovat

no fax same day payday loans - http://personalacrb.org/
cash loans <a href=http://personalacrb.org/>bad credit personal loan</a> ’

11 Scrbexibia Scrbexibia | E-mail | Web | 23. září 2017 v 0:17 | Reagovat

order cheap cialis
<a href="http://cialisofkl.com/">cheap cialis</a>
cialis generic canada
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis buy</a> ’

12 Lewfherops Lewfherops | E-mail | Web | 26. září 2017 v 1:09 | Reagovat

lowest price viagra
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra</a>
cheapest generic viagra
<a href="https://viagrawasdc.com/">buy viagra</a> ’

13 BbnhGoasty BbnhGoasty | E-mail | Web | 26. září 2017 v 1:12 | Reagovat

cheap brand name viagra
<a href="http://viagrakjkmn.com/">buy viagra</a>
is generic viagra real
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra online</a> ’

14 PameArgugs PameArgugs | E-mail | Web | 28. září 2017 v 21:05 | Reagovat

bad credit easy payday loan
<a href="https://installmentsvfacr.com/">installment loan</a>
actual payday loan lender
<a href=https://installmentsvfacr.com/>installment loan</a> ’

15 FebbUndemn FebbUndemn | E-mail | Web | 1. října 2017 v 1:24 | Reagovat

consolidate credit card debt
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a>
same day payday loans direct lenders
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a> ’

16 Fvteadmirl Fvteadmirl | E-mail | Web | 1. října 2017 v 1:43 | Reagovat

100 no fax payday loan
<a href="https://loansonlinevaec.org">payday loans online</a>
low interest loans
<a href=https://loansonlinevaec.org>fast payday loan</a> ’

17 Fwjjadmirl Fwjjadmirl | E-mail | Web | 4. října 2017 v 10:40 | Reagovat

payday loans with bad credit
<a href="https://paydayllae.com/">online payday loans</a>
payday america
<a href=https://paydayllae.com/>online payday loans</a> ’

18 Vtvzvdres Vtvzvdres | E-mail | Web | 6. října 2017 v 20:04 | Reagovat

generic cialis ship to canada - https://genonlinecialis.com
buy generic cialis online <a href=https://genonlinecialis.com>cialis online</a> ’

19 BbtbGoasty BbtbGoasty | E-mail | Web | 12. října 2017 v 0:39 | Reagovat

viagra soft tabs online
<a href="http://viagraonline-getonl.com/">generic viagra</a>
generic viagra india
<a href=http://viagraonline-getonl.com/>viagra reviews</a> ’

20 Dol77larVego Dol77larVego | E-mail | 15. října 2017 v 20:52 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

21 BethanyEom BethanyEom | E-mail | Web | 25. října 2017 v 18:17 | Reagovat

http://profile.cheezburger.com/Valium52/

22 SsdfbfSlutle SsdfbfSlutle | E-mail | Web | 30. října 2017 v 18:17 | Reagovat

personal loans for bad credit - http://paydayloanscerv365.org/
instant payday loans <a href=http://paydayloanscerv365.org/>online payday lenders</a> ’

23 Ldbgedusia Ldbgedusia | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 4:11 | Reagovat

personal bad credit loans - https://cashcevth.com
americash payday loans <a href=https://cashcevth.com>cash advance american express</a> ’

24 BethanyHoa BethanyHoa | 11. listopadu 2017 v 8:22 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a torture. I am already panicking maybe I should <a href=http://www.scoop.it/t/general-information-135/p/4086409650/2017/10/09/buy-viagra-online>read more</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

25 LssnbdcGoasty LssnbdcGoasty | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 22:37 | Reagovat

erectile dysfunction viagra
http://canadiannowv.com/
generic brands of viagra online
<a href=http://canadiannowv.com/>viagra without prescription</a>

26 Munbseurora Munbseurora | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 3:10 | Reagovat

same day loan - http://paydayloans-online.us.com/
personal loans for people with bad credit <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday loans online direct lenders</a> ’

27 ElvaXso ElvaXso | E-mail | 26. prosince 2017 v 2:05 | Reagovat

апрапрапр

28 JtbwwFrield JtbwwFrield | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 16:15 | Reagovat

debt help
<a href="https://loansonlinevaec.org/">payday loans</a>
bad credit payday loans
<a href=https://loansonlinevaec.org/>payday loans</a>

29 DmdUndemn DmdUndemn | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 23:36 | Reagovat

loan consolidation
<a href="https://installmentokmloan.com/">online payday loans no credit check</a>
credit counselling
<a href="https://installmentokmloan.com/">pay day loans</a>

30 DndUndemn DndUndemn | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 0:10 | Reagovat

advanced america payday loans
<a href="https://paydayvtulo.org/">loans online</a>
same day loans no credit
<a href="https://paydayvtulo.org/">bad credit loans</a>

31 Fwenorelty Fwenorelty | E-mail | Web | Včera v 11:41 | Reagovat

buy cialis canada
<a href="http://retcialis.com/"></a>
free cialis sample pack
<a href="http://retcialis.com/">cialis generic</a> ’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama