Hideo Ochi

29. září 2007 v 17:46 | Martin |  mistři
Hideo Ochi
SHIHAN HIDEO OCHI
Hlavní instruktor svazu JKA Karate Česká republika
Narozen : 28. února 1940
Technický stupeň: 8.Dan stylu Shotokan - ryu
Karate začal provozovat od 15. let při svých studiích na střední škole. Po skončení studia na střední škole nastoupil čtyřleté studium ekonomie na univerzitě TAKUSHOKU v Tokiu , kde si jako druhý obor zvolil tělovýchovu a sport. Na univerzitě se věnoval karate pod vedením pana Masatoshi Nakayamy, který byl na této škole profesorem. Zde také začal jako reprezentant universitního družstva sbírat své první zkušenosti v soutěžích karate. Po absolvování univerzity jej doporučil profesor Nakayama na dvouletý kurz instruktorů JKA, který pan Ochi ukončil v roce 1964.
Od roku 1970 začal na základě pověření vedoucího instruktora pana Nakayamy působit v SRN jako instruktor JKA pro Evropu.
Pan Ochi dále působil v SRN do roku 1993 jako vedoucí reprezentant Německého svazu karate ( DKV - Deutscher JKA - Karate Bund e. V . ), který slučoval několik názorově různých směrů uvnitř stylu Shotokan - ryu a také styly Gojuryu a Wado - ryu. Proto po několikaleté snaze založili stoupenci stylu JKA Shotokan Karate včele s panem Hideo Ochim samostatný německý svaz JKA ( DJKB - Deutscher JKA - Karate Bund e.V ), který oficiálně existuje od 1.ledna 1994. Zde působí pan Ochi jako hlavní instruktor a trenér reprezentace SRN této organizace dodnes.
V roce 1993 také pan Hideo Ochi podepsal tříletou smlouvu s Českým svazem karate ( ČSKe ) jako státní trenér reprezentace KATA. Po vypršení této smlouvy ji ČSKe s panem Hideo Ochim již neobnovil. To však již v České republice působil JKA Karate ČR ( od května 1995 ) , s nímž pan Ochi spolupracuje od počátku až do dnešní doby a tato spolupráce se neustále rozvíjí.
Ze široké škály úspěchů pana Ocháno jako závodníka uvádíme pouze ty z nejprestižnějších soutěží, kterou je OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ JAPONSKA ( mezi odborníky je ceněno více než MS! ):
1966
1. místo kata jednotlivci
1. místo Kumite jednotlivci ( BRH )
1967
2. místo Kata jednotlivci
1. místo Kumite jednotlivci ( BRH )
1968
3. místo Kata jednotlivci
2. místo Kumite jednotlivci ( BRH )
1969
1. místo Kata jednotlivci
3. místo Kumite jednotlivci ( BRH )
1976
1. místo Kata jednotlivci
1978
2. místo Kata jednotlivci
HIDEO OCHI V PRAZE
V sobotu 1. a v neděli 2. března 2003 se uskutečnil ve sportovní hale Slavie Praha ve Vršovicích ojedinělý seminář karate-do stylu shotokan ryu . Seminář vedl hlavní instruktor Českého svazu karate JKA pan Hideo Ochi - instruktor JKA World pověřený šířením stylu shotokan ryu pro Evropu.
Vzhledem k tomu, že sahan Ochi přijíždí uskutečnit svůj seminář do České republiky jedenkrát za rok , sešly se na semináři téměř dvě stovky vyznavačů stylu shotokan ryu , členů i nečlenů svazu JKA ČR z celé republiky. Účastníci semináře byli rozděleni do dvou skupin dle výše svých technických stupňů a v průběhu semináře absolvoval tři jedenapůlhodonové tréninky. Hideo Ochi si již tradičně připravil celý seminář tak, aby v jeho průběhu byl probrán rovnoměrně jak kihon - technika, tak kata - sestavy i kumite - zápas. V každé oblasti bylo účastníkům předáno několik dalších novinek, které zajisté rozšířily jejich znalost stylu. Charisma , které kolem sebe v průběhu semináře Shihan Ochi šířil, strhávalo účastníky semináře k maximální koncentraci a výkonnosti tak, že totálně propocená kimona na konci tréninku byla jakousi samozřejmostí. Nikdo si, ale nestěžoval a těšil se na další trénink. Pravdou je, že trénování s Ochim dodává účastníkům semináře kromě fyzického vypětí a rozšíření znalostí v karate ještě jakýsi druh životní energie či optimismu, který kolem sebe Shihan stále šíří, a to ať dojo, či mimo ně.
Letošní seminář měl punc ještě jedné výjimečnosti. Bylo tomu právě deset let, kdy shihan Ochi oficiálně začal řídit rozvoj shotokanu v České republice. Každý , kdo sleduje úspěchy Českého svazu karate JKA na mezinárodním poli, zajisté potvrdí, že to byla spolupráce plodná. Věřím , že my všichni, kteří víme , že zdokonalovat se v karate-do je celoživotní úkol, si přejeme, aby tato spolupráce se shihanem Ochim trvala minimálně dalších deset let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 shogun shogun | 17. ledna 2010 v 12:03 | Reagovat

všiml jsem si že v poslední době se shotokan hodně zlepšuje (lepší techniky,kumite apod.)údajně to je zatí jen v pár klubech ale prý se to do konce roku mělo rozšířit i do dalších
nevíte jestli má s tímto co do činění pan Hideo Ochi,myslím si že to shotokanu moc pomáhá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama