Historie kickboxu ve světě

4. srpna 2007 v 17:44 |  Kickbox

Historie kickboxu ve světě

Vznik kickboxu je datován do 60.-70. let minulého století. V této době došlo k mohutnému rozvoji různých bojových umění a vznikl požadavek na vznik platformy, na které by mohly být porovnány schopnosti představitelů různých bojových umění. Řada mistrů různých bojových umění totiž považovala své schopnosti za nejlepší, což se nedalo bez existence jednotícího kritéria ani dokázat, ani vyvrátit.
Se vznikem kickboxu je spojena světová asociace kickboxu (World Kickboxing Association - původní název zněl World Karate Association). Pod hlavičkou této asociace startovaly takové legendy jako Benny "the Jet" Urquidez, Bill "Superfoot" Wallace, Chuck Noris anebo Dominique Valera. V prvopočátku probíhaly zápasy pouze v kategorii Full contact a pravidla tohoto bojového umění se velmi podobala pravidlům klasického karate. Borci startovali v klasických karate kalhotách, s pásem označujícím technickou vyspělost a v boxerských rukavicích. Zápas probíhal na tatami. Na rozdíl od karate bylo možno použít plný kontakt. Vzhledem k tomu, že první zápasníci byli z řad karatistů, nebyly téměř vidět boxerské techniky typu háků, zvedáků, práce tělem atd. V první polovině 70. let byly zápasy přeneseny do ringu. Tato skutečnost značně napomohla popularizaci kickboxu. Postupně došlo k převzetí klasických boxerských technik, které jsou kombinovány s technikami nohou.
Dnešní nejlepší zápasníci v kickboxu jsou současně i výbornými boxery. V současné době existuje několik světových asociací (IAKSA, WAKO, WPKA), které sdružují tisíce příznivců tohoto bojového umění po celém světě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 SheliaLancaster33 SheliaLancaster33 | E-mail | Web | 29. srpna 2012 v 16:33 | Reagovat

I had a dream to begin my commerce, nevertheless I didn't have got enough of money to do it. Thank God my fellow proposed to use the <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a>. Therefore I used the commercial loan and realized my desire.

2 Elisha Elisha | Web | 21. července 2017 v 10:42 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama