Bruce Lee

4. srpna 2007 v 16:59 | Martin |  mistři
Bruce Lee se narodil 27.listopadu 1940 v čínské čtvrti San Franciska. Jelikož se narodil v USA dostal od zdravotní sestry jméno Bruce Lee. Jeho rodiče ho však nazvali Jun Fan Lee. Po té, co malý Bruce onemocněl, byl přejmenován na Lee Juen Kam a to z důvodu oklamání duchů, aby se čínské znaky jeho jména shodovaly se znaky jeho zemřelého dědečka. Jelikož přišel na svět v roku Draka, dostal podle staročínského kalendáře přezdívku "Little Dragon" - Malý drak.
Ještě v útlém věku se přestěhoval s rodiči do Hongkongu, kde jeho otec dostal dobře placenou práci. Již jako šestiletý se objevil před kamerou. Jeho první film se jmenoval "Narozeniny lidskosti". O dva roky později jej následující film "Kid Cheung" proslavil i mimo Hongkongu. Ve 13 letech začal Bruce (na popud otce - nadšeného adepta bojových umění) cvičit kung-fu.
Jeho prvním učitelem byl slavný velký mistr Yip Man. Lekce u Yip Mana se později staly základem jeho slavného systému boje beze zbraně. Díky své nespoutané energii se stal vůdcem mládežnického gangu a v pouličních bitkách s konkurenčními bandami si ověřoval své umění. Jedna z bitek se odehrála na střeše pětipatrového domu a málem skončila pro oba rváče tragicky. Tehdy se však stal z Bruceho opravdový fanatik kung-fu, využíval k cvičení každé volné chvíle. Ve svém pokoji hodiny zdokonaloval své umění, tisíckrát procvičoval tytéž pohyby a cvičení tzv. kata.
Vrozené dispozice fyzické i psychické a také systematický intenzivní trénink způsobily, že ve svém umění dosáhl nevídané dokonalosti. Měl ohromné úspěchy u žen a dívek. Studoval s úspěchem v exkluzivním Saint Francis Xavier College kam ho poslali rodiče. Velmi často se účastnil školních soutěží a turnajů v boxu. Vždy zvítězil. V roce 1958 se stal králem Hongkongu v tanci ča-ča a v tomto roce také balí zavazadla a odjíždí zkusit štěstí do rodné země - USA.
Několik měsíců žije u přátel svého otce v San Francisku, potom přesídlí do Seattle a začne studovat filozofii na místní univerzitě. V noci tvrdě pracuje, ráno chodí na přednášky a samozřejmě pilně trénuje. Začíná učit kung-fu nejprve své přátelé a potom ty, kdo mohou zaplatit.
Začal studovat na Edison Vocational High-School v Seattlu. Po ukončení studia přešel Bruce na univerzitu ve Washingtonu, kde se věnoval filozofii. V té době se Bruce hodně změnil. Přestal být agresivní a stává se z něj vyrovnaný a tolerantní člověk. Na jaře roku 1963 se Bruce seznámil s Lindou Emery, mladou Američankou studující na Garfield Higle School v Seattlu. Zanedlouho je svatba, čímž rozesmutnil tisíce Fanynek v Hongkongu. Mají spolu dvě děti, dceru Shannon a syna Brandona.
Zanechává studií a otevírá si školu Bruce Lees Kung-Fu Institute.Jeho škola je slavná, má mnoho bohatých a vlivných žáků, např.: Steve Mc Quin, James Coburn, Kaarem Abdul Jabar, filmoví producenti a byznysmeni. Samozřejmě jen několik vyvolených se může pochlubit tím že je učil sám Bruce Lee, výuku vedli hlavně jeho starší žáci a později asistenti: James Yimm Lee, Take Kimbura a Dan Inosanto.
Bruce Lee dovedl styl Wing Tsun k dokonalosti, ale zjistil že mu pravidla tohoto stylu brání v rozvoji. Aby dosáhl maximální svobody a dokonalost v bojových uměních, učil se i u jiných mistrů.
Ovládal různé styly kung-fu, mnoho obměn boxu (thajský, barmský), znal japonské systémy boje ju-jitsu, aikido, kempo, taekwondo a různé styly karate. Ovládal umění boje různými předměty, populárními u lidí dálného východu. Tzv. Kobudo (boj tyčí, cepem na rýži - nunčaku, řetězem ....).
Poznával tajemství boje "pánů noci" čili nindžů a jejich umění koncentrace vnitřní energie čchi (jap. ki), umění házet smrtonosné šipky a hvězdice.
Zlikvidoval pro něj nepotřebné bariéry Wing Tsun a vytvořit vlastní originální styl - JEET KUNE DO (styl zasahující pěsti), ve kterém využil prvky všech stylů boje, které ovládal. Byl to svérázný "styl beze stylu". Své umění označil takto:
"Nebojuji v žádném přesně vyhraněném stylu. Nikdy nevíš co udělám a já to také nevím. Můj styl i pohyb je výsledkem tvého pohybu, moje technika je efekt vytvořený tebou. Vyznavači jednoho stylu se do něj přivazují, pilují formu a plahočí se za tím samým a tím se dostávají do neřešitelné pasti. Neprohlédnou zásadní problém, nedovedou vyjít z vlastního pozorování, přestávají být sami sebou. Každý může pracovat volně a pln možnosti, když se nalézá mimo určitý styl. Když cvičíš klasické styly, rozumíš rutině, tradici, ale nerozumíš sobě. Je to pravda to mohu dokázat každému člověku na světě." Není to nejskromnější výrok, ale v té době se největší znalci kung-fu shodli na tom že Bruce Lee je opravdu dobrý.
V populárním televizním pořadu, který sledují milióny amerických diváků, vystoupil Bruce v kulminačním bodě programu a ukázal co umí. Jedním kopnutím rozbil na kusy 4 z 5 coulových desek, zavěšených na provaze. Je to kop který vyžaduje obrovskou rychlost a proto je jen velmi zřídka ukázán jinými mistry. Program sledoval také jeden z šéfů filmové společnosti Golden Harvest z Hongkongu a ten, nadšen Bruceovým uměním, mu nabídl dlouhodobou smlouvu. A to byl jeden z důležitých zvratů v životě Brucea.
Rozhodnutí o návratu do Hongkongu nebylo jednoduché. Rozpustil výborně prosperující školu, přinášející ohromné zisky. Teď záleželo vše na tom, jak bude přijat místním publikem po mnohaleté pauze. "Čínská továrna snů", jak se říká filmovému impériu Bratří Show-to, je jedním z největších producentů filmů na světě. Bruce dostal šanci a ve filmu "Big Boss" hrál hned hlavní roli. Film byl natočen jako rafinovaný východní western. Bruce Lee se tvrdě připravoval na svou roli. "Cítil jsem, že mohu udělat lepší práci, než v "Green Hornet". To říkal před dokončením filmu. Spolu s producentem čekali na premiéru. Reakce publika překonala veškerá očekávání. Tímto filmem se Bruce Lee vyhoupl na špičku popularity a diváci nechtěli sledovat nikoho jiného. Stal se největší hvězdou v Hongkongu. Další film byl "Fist of fury" - šílená pěst ve které hrál Bruce roli studenta ve škole kung-fu, která konkurovala japonské škole karate. Každý další film byl příslibem rekordních zisků. Natočil ještě řadu filmů. Některé byly promítány v různých zemích s různými názvy: "Drakova cesta", "Krvavá odplata", "Bambusová cesta", "Mstitel", "Drakova pěst", "Příchod draka", "Hra na smrt", "Boxer v Shantungu", "Tajemství smrtelného úderu", "Člověk - legenda", "Poslední boj", atd..
Dohromady hrál v 18 filmech. Posledním, ale nedokončeným filmem byl film "Smrtící hra", ve kterém je jeho protivníkem mafie a konkrétně černý košíkář Kareem Abdul Jabbar. Asi nejznámějším a nejlepším filmem s Brucem je film "Enter the Dragon" - Příchod draka. Ve většině případů měly filmy naivní scénář, který měl dát vyniknout hlavnímu hrdinovi. Ve finálových scénách bojuje Bruce proti nejtěžším soupeřům. Když vidíme klasickou bitku v čínském boxu, připomíná nám to mlýn. Zápasníci si vyměňují údery v dlouhých sériích. Když filmoval Bruce a to, co natáčela kamera, to nebyly triky. Bitva byla samozřejmě domluvena, "postavena" choreografem a bojující vzhledem k bezpečnosti nepoužívali plnou sílu úderu, ale bojovali doopravdy. Bruce ve svých filmech bojoval s protivníky všech možných stylů a druhů boje. Klasickým příkladem jeho "stylu bez stylu" je scénka z filmu "Drakova cesta", kde bojuje s americkým šampiónem karate, Chuckiem Norrisem, mistrem Tangsoo do. Finálový souboj dvou hlavních hrdinů se odehrává v koloseu v Římě. V počátcích souboje je Bruce zatlačován do defenzívy tvrdým a výborným Norrisem. Pak Bruce náhle mění styl, začne pracovat jako boxer, tancuje okolo Norrise jako Muhamad Ali v nejlepších letech. Chuck Norris dovede bojovat pouze jedním stylem, je překvapený změnou, nedovede se přizpůsobit a inkasuje, Bruce znovu mění taktiku a vítězí. Bob Wal, jeden z jeho filmových protivníků řekl: "Bruce vede údery v sériích, úder za úderem, nedovolí ani chvilku oddechu. Myslím si, že ho nelze porazit". Ohromnými zkušenostmi, které získal, mnohokrát varoval před studiem kung-fu jen pro techniku boje a likvidaci protivníka. Bruce říkal: "Kung-fu není zábava. Je to vysoce specializovaná technika umění, která zkoušená nedostatečně vycvičenými a málo zkušenými, může být smrtonosná. Potřebuje fyzickou dokonalost, chuť a talent k boji, rychlost, reflex. Kromě těchto čistě vnitřních prvků adept kung-fu musí rozvíjet vnitřní disciplínu, psychickou rovnováhu pro případnou obranu před útokem, bez toho, že zneužije svých schopností . Jestliže nejsi připraven na to, věnovat podstatnou část života studiu bojových umění pod dohledem zkušeného mistra, pamatuj, že tvé nedostatečné vědomosti mohou být nebezpečné jak pro tebe, tak pro jiné. Z přeceňování vlastních schopností pramení nedocenění protivníka. Musíš vědět, zda jsi dostatečně silný, abys ho porazil. Ale on to neví. A ty také musíš věřit, i když to nevíš".
V roce 1973 měl Bruce 32 let a byl na vrcholu slávy. Pracoval tehdy jako nikdy: byl hlavní hrdina, kaskadér, scénárista a režisér svých filmů. Přátelům říkal, že se cítí unavený. Nic divného, protože žil až příliš intenzivně a rychle na jednoho člověka. V soukromí to byl dobrý manžel a otec, i když se kolem něj točilo mnoho pěkných žen.
Ráno 21. října obyvatelé Hongkongu s hrůzou četli ohromné titulky v novinách: "Bruce Lee nežije". Bruce, král všech bojovníků - zemřel.
Nikdo tomu nechtěl věřit. Není divu, Bruce byl pro své okolí mužem v plné duševní i fyzické síle, a najednou zemřel během několika minut? Na téma náhlé smrti se začaly šířit nejfantastičtější pověsti.
Podniklo se vše, aby se zjistila příčina Bruceho smrti. Byly zkoumány vnitřní orgány, vzorky poslány dokonce i do Austrálie a na Nový Zéland. Všichni odmítali teorii otrávení. Dr. R. R. Lycette prozkoumal Bruceho lebku, ale žádné zranění nenašel. Bruceho mozek byl ale "oteklý jako houba". Vážil 1575 gramů, přičemž normální váha je 1400 g. Profesor R. D. Teare (profesor soudního lékařství na Londýnské univerzitě) prohlásil po prozkoumání případu, že smrt nastala v důsledku přecitlivělé reakce na Meprobamat nebo Aspirin. I když se to zdá nepravděpodobné - takových případů je málo - bylo to jediné možné vysvětlení.
Bruce měl dva pohřby - jeden v Hongkongu pro desetitisíce svých příznivců, druhý v Seattle, kde byl také pohřben. Ten byl víceméně soukromý a zúčastnilo se jej pouze několik set hostů, příbuzných a přátel Malého draka. Bruce byl pohřben v čínském oděvu, který nosil ve filmu Enter the Dragon. Tím končí krátký , ale bohatý život člověka, který udělal pro bojová umění nejvíc, co mohl: věnoval jim celý svůj život !!!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 HoppR HoppR | 17. září 2007 v 19:25 | Reagovat

kolik meril a vazil?

2 bojova-umeni.blog.cz bojova-umeni.blog.cz | E-mail | 17. září 2007 v 20:20 | Reagovat

Měřil asi 174cm

3 HoppR HoppR | 30. září 2007 v 14:57 | Reagovat

no to byl malej...

4 drnak drnak | 21. října 2007 v 11:36 | Reagovat

ale byl fakt dobrej

5 mates mates | 18. prosince 2007 v 23:04 | Reagovat

je stale neporazeny a nejrychlejsi

6 mates mates | 18. prosince 2007 v 23:04 | Reagovat

je stale neporazeny a nejrychlejsi

7 bruce lee bruce lee | 22. prosince 2007 v 22:07 | Reagovat

sem to prece ja :D

8 Jan Mattis Jan Mattis | E-mail | 1. ledna 2008 v 1:44 | Reagovat

co jse me tyce taj ja bych chtel po vilepseni technik v karate ktere teprve delam chvili tak bich chtel skusit teakwondo aikido a take kung-fu a judo jestklize bi jse mi podarilo se naucit vsech techto pet bojovych umeni tak bych byl dobrej ale je to bouzel jen sen

9 david david | 4. února 2008 v 17:58 | Reagovat

bruce lee byl fakt super a dost dobrej

10 Mizera Mizera | 6. února 2008 v 7:51 | Reagovat

Hošku Judo nedělej !!! Já taky dělám Karate jenom chvíli ( zhruba půl roku ) k tomu ještě dělám sebeobranu a zkouším cvičit Jeet kune do !! Jako já teda nevím co víš o Judu! ale tím se neubráníš !!!

11 Nikola Nikola | 9. února 2008 v 19:22 | Reagovat

Bruce leeho...já mrtě obtivuju.Byl a doteťka je Nejlepší an nepřekonanej!!!!je super a nikdo nikdy ho už svím spůsobem nepřekoná!! JÁ sama dělám sebbeobranu a chistám se i na KUNK-FU...a Můj největší sen je ejště jendou vidět BRUCE LEEho ŽIVÉHO...ale boužel:-(

12 LUKYN LUKYN | 11. února 2008 v 18:07 | Reagovat

JA DELAM KUN FU

13 leesulong leesulong | E-mail | 20. února 2008 v 12:17 | Reagovat

jj Bruce byl a stale je nejlepsi bojovnik...s tim s vami souhlasim...ale v prvni rade by se vetsina z Vas mela naucit spravne psat...treba "Kunk-fu" nebo "chistam" s mekkym..bez urazky

14 Tommy Tommy | E-mail | 22. února 2008 v 20:44 | Reagovat

Bruce Lee je samozřejmě obrovská a nezapomenutelná ikona bojových umění.Byl to naprosto ten nejlepší bojovník,jaký kdy žil a jeho přínos pro použitelnost bojových umění v reálném boji je neopakovatelný.Já osobně trénuji také a Bruce Lee byl,je a bude mou inspirací až do konce mého života.Duch Bruce Leeho bude žít,dokud budou existovat bojová umění.

15 kaja kaja | E-mail | 9. března 2008 v 18:48 | Reagovat

je lepsi karate nebo kung fu??

16 kaja kaja | E-mail | 9. března 2008 v 18:48 | Reagovat

je lepsi karate nebo kung fu??

17 Martin Martin | E-mail | 12. března 2008 v 21:48 | Reagovat

Dobrý večer jsem Pan Hunikaso jsemučitel školy Kunk-Fu máte dobře zkopirovaný text jenomm vám tam chibí že mistr Bruce-Lee  také prohral a ne pořád vyhraval byl poražem 3* a vyhraj 312* porazily ho Cuang He,Stevens Owen,Max Joko.

Doplntě to tam

Nasledanou

                     Pan Hunikaso

18 Tommy Tommy | E-mail | 14. března 2008 v 12:19 | Reagovat

Pane Hunikaso!Zajímalo by mě,jestli ta tvoje čeština měla být jako vtip a nebo jestli dopravdy neumíš pořádně česky...Každopádně ať už jde o jeden či druhý případ je to zhruba na stejno,asi stejně ubohé!Nevím co tím máš na mysli,že Bruce někdy prohrál?Každý člověk v životě někdy prohraje nebo vyhraje a Bruce byl taky jen člověk,takže na to měl plné právo.To že někdy prohrál nic nemění na tom,že to byl největší a nejlepší bojovník všech dob.Je vidět,že nemáš ani páru o jeho přínosu pro reálný boj na ulici.Víš co si myslím o tobě Pane Hunikaso?Jsi naprostý chudáček,který nedokáže unést uspěch druhých lidí.Já bych tě chtěl osobně vidět v souboji proti Brucovy.Jestli ty si učitel Kung fu,tak nevím,kdo se od tebe něco chce naučit.Tato představa mi příjde spíše směšná!

19 Michal Michal | E-mail | 25. března 2008 v 18:49 | Reagovat

Bruce lee byl legendární,a taky bude furt legendární.Já se taky u čim jeho bojové umění Jeet kune do üž 2 roky ale nikdy nebudu tak ryclej a přesnej jako von a myslim si žese nedá srovnat zničim.Jeet kune do je nejlepší technika na světě    

proto si myslím že kdyby chtěl někdy někdo vymyslet lepší techniku tak si myslím že byto dokázal jedině von každý si začíná všímat jeho tradičnímu Jeet kune do chtěl bych jednou potkat Bruce leeho ale, to už se nikdy nestane.

20 shaolin shaolin | E-mail | 1. května 2008 v 20:13 | Reagovat

viš žadny styl boje neni lepši zaleži jak ho umiš.ale jeet kune do tě naučí dobře bojovat na ulici,kdi bis dělal karate nebo teakvondo,aměl bis nějaki pas a machroval bis snim žesi.....nakonec bi tě stejně mohli zmlatit ale pan lee si uvědomoval že pravidla bojovich uměni nejsou učine na ulici tak vivinul obranu proti těm co necti žadná pravida!!jeet kune do bi se dalo zařadit mezi jeden z nej učinějšich boju planety....mě je jedno jaky styl dělam musi to byt ale wu-šu,ja dělam kung-fu.nebit bruce leeho tak bich kung-fu nedělal,protože jak bylo mistrovy 18 let lak se dival na leeho film tak dělal karate pak děla kung-fu...takže zato se klanim  BRUCE LEE DĚKUJI MU ZATO !!

21 arnysedlacek arnysedlacek | E-mail | 12. května 2008 v 18:30 | Reagovat

bruce lee byl moc dobrý bojovník a byl to moc hodný človýček.

22 Iceman Iceman | 16. května 2008 v 21:31 | Reagovat

Bruce Lee je ikona na kterou se nezapomnělo i po 35 letech od jeho tragické smrti.Byl to člověk, který udělal pro bojová umění maximum, věnoval jim celý svůj život. Brzy se potkáme Bruci.

23 Boobsoon Boobsoon | E-mail | 4. června 2008 v 15:33 | Reagovat

ahoj lidi bruce lee byl a vzdy bude nejlepsi na svete,jen se podivejte na jeho filmy a hned uvidite co je zac,kde myslite ze norris se ucil no od bruce. je to machr

24 roouman roouman | E-mail | 4. června 2008 v 21:12 | Reagovat

Bruce Lee je opravdu dobrý,já dělám tai-chi,trochu capoeiru.

25 roouman roouman | E-mail | 4. června 2008 v 21:16 | Reagovat

Bruce Lee je nejlepší,ale měl to dosti těžké v životě,šli po něm démoni.A nakonec ho dostali,je to stršlivá škoda,ale Bruce Lee stále žije,v našich myslích a srdcích.Bruce Lee je hrdina a vždy bude.

26 Jaryn Jaryn | 16. června 2008 v 15:53 | Reagovat

No byl to nejlepsi typek byl vibornej ale mohl by mit vetsi svaly ale jinak byl skvelej chtel bych aby tu byl ale taky je vybornej ong-bak ja delam box a kick box a tim se ubranim

27 Martin Lee Martin Lee | E-mail | 19. července 2008 v 14:51 | Reagovat

Víš, síla není ve svalech, ale v rychlosti a tvrdosti, ale to asi z kick boxu nevíš, to není umění, ale sport. Já dělám Kung-Fu a to je umění, tam se dozvíš víc než jen jak kopnout nebo praštit. Také jsem tu čet, že by se chtěl Jan Mattis naučit 5 bojovích umění. Ale učení bojového umění je celoživotní záležitost, nikdy nemůžeš říct, já už to umím, jdu dělat další. Dělal jsem Karate, ale to je na prd, pak Ju-Jitsu, ale nebylo to ono, pak jsem začal Kung-Fu a to je to pravé pro mě. Věnuji bojovému umění od 13(9let) A baví mě to. Ale nemůžu říct, já už to umím, stačí. Pořád se je co učit. Pamatujte, učíme se celý život a to ne jen v bojovém umění.

28 Hejda Hejda | 27. září 2008 v 11:05 | Reagovat

Jaryn je vážně Jaryn!!!

Ja dělám Kung Fu su z nich největší střevo a stejně většinu zápasů vyhraju

29 Hejda Hejda | 27. září 2008 v 11:08 | Reagovat

Taky sem dělal Karate a musím uznat že kung fu mě sedlo víc.

Pro Martin Lee:co děláš za styl

30 Katsumi Katsumi | 28. října 2008 v 22:39 | Reagovat

mno je fakt super!! taky bych neceho takeho chtela dosahnout..ale bohuzel....delam kunk-fu asi tak 4 roky a knecemu to prece jenom je...jen to judo , karate atd..za moc nestoji

31 Nowic Nowic | 17. listopadu 2008 v 18:57 | Reagovat

Musím se smát těm kteří tvrdí že cvičí jeet kune do. Přečetl jsem toho už hodně a něco jsem i vyzkoušel, ale tvrdit že cvičím něco co dokázal jenom Lee a jeho nejlepší přítel taky Kimura :-D

32 DAVID DAVID | 5. dubna 2009 v 16:32 | Reagovat

Kde v Praze najdu školu jeet kune do?

33 Hejda Hejda | 25. června 2009 v 12:56 | Reagovat

Mysim ze nenajdes xD

34 Mirek Mirek | E-mail | 25. prosince 2009 v 0:07 | Reagovat

ZDRAVIM VAS.LETOS UPLYNULOM OD NAROZENÍ VAZENEHO PANA BRUCE LEE 69 LET.DOPORUCUJI VAM KNIHU "BRUCE LEE- UMELEC ZIVOTA" VYDANOU V NAKLADATELSTVI PRAGMA 2002

35 shogun shogun | 17. ledna 2010 v 10:53 | Reagovat

no tak o použitenosti juda či karate nepchybujte (ale taky záleží jaký sty že např. kyokushin patří mezi špicu bojvých umění, kdežto Závodní shotokan a gojuryu mezi spodinu ale zdůraznuji Závodní),judo má taky pměrně dobré úspěchy v MMA.
Bruce měl poměrně dobré názory a asi to byl dobrej člověk ale tak siný jak tu mluvíte nebyl!Oyama by ho rozsekal do pohody i plno dalších mistrů,bruce byl sice rychlý a přesný ale to je asi tak všechno. polovina těch nesmyslů o Brucovi (jak se porval aby mohl dál vyučovat,apod.) nemusí být pravda.Kdežto Oyama měl reálně zdokumentovaných 270 exhibičních zápasů s boxery a všechny vyhrál, co boxer nevykryl to jedna zlomenina.
Určitě byl Bruce nadprůměrně dobrý fighter, ale to jsou miliony dalších,je známy jenom díky těm jeho filmům a rozhodně tak dobrý jak ho tu opěvujete nebyl. Údajně s Chuckem vůbec do sparringu nechtěl jít, a kdyby se bili s oyamou tak oyama měl taky 4dann v Judu a bruce na zemi neuměl NIC a v klinči taky moc ne, kdežto oyama ano a to ani nemluvím o bombách ve stoje.
Takže ten kdo tvrdí, že to byl nejlepší fighter apod. moc toho o Bu/Bs neví.
Určitě měl dobré názory apod.,zpropagoval dobře Bu ve filmech,ale on sám není tak dobrý

36 filip filip | 22. ledna 2011 v 16:14 | Reagovat

bruce lee je nejlepsi

37 Kumar Kumar | E-mail | 16. srpna 2011 v 12:41 | Reagovat

Tak já si myslím o Brucovi že byl jeden z nejlepších bojovníků na světě a hodně proto udělal.... taky bych si chtěl vymyslet vlastní styl chci začít cvičit Muai Boran aspon 3 roky k tomu Wing chun Krav Maga a Jeet kune do myslím že by z toho vzniklo zajimavé bojove umění ale co se toho týče nemám s bojováním žádné zkušenosti a v brzké době se to chci co nejrychleji učit abych byl aspon trochu známý, kdžy mi bude psat tak piště na Mail prosim diky

38 smolek smolek | E-mail | 2. ledna 2013 v 16:38 | Reagovat

[7]: chci se stebou sejít a pokecáme jsem tvúk fanoušek

39 martin martin | E-mail | Web | 21. července 2016 v 22:21 | Reagovat

chodím do školy, takže teď mám prázdniny. Pořád koukám po holkách a vybírám si, která se mi líbí. Cvičím karate a rád bych nějaké své umění předvedl. Jedna holka už chtěla, abych jí něco z karate ukázal. Tak jsem něco předvedl a oni mi říkali, že jsem zabiják. Řekl jsem jí, že umím několik sestav, protože mám už žlutozelený pás. Kubovi jsem říkal, že chodím na taikwondoo a že sám se učím kung fu.Chtěl bych mít silný pás. Spoulžáci mi naalyžáku říkali, že jsem skvělý chlap. Ve staré škole,se mě holky taky často ptaly, jestli dělám kungfu. I  tramvaji mi holky říkaly, že jsem skvělý, že se umím prát.Ptaly se, jestli mám nějaký pás a jestli umím někoho přeprat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama